/Files/photogallery/2/Дитяча організація 2.jpg

РОБОТА ДИТЯЧОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

З 1 вересня 2009 року наша школа стала працювати за новою виховною системою – «Школа національного відродження». Гаслом роботи є слова: «Ти господар своєї долі, ти – господар на своїй землі». Наслідуючи цьому, дитячий колектив створив свою козацьку організацію під назвою «Молода Січ». 13 жовтня 2009 року відбулася урочиста посвята учнів у козачата, на якій кожному школяреві генералом-отаманом Черкаського крайового козацтва О.В.Тузом було вручене посвідчення про членство в організації (так звану реєстрову грамоту).

Робота організації ведеться, виконуючи такі завдання:

•згуртування дітей та підлітків на творче продовження в сучасних умовах козацьких звичаїв та традицій;

•вироблення в кожного члена організації прагнення розвивати в собі кращі людські риси;

•вивчення історії культури, збереження і примноження української культури, її народних традицій;

•виховання почуттів любові до своєї родини, рідного села, свого краю, Батьківщини;

•виховання членів організації в дусі поваги до старших, турботи про ближнього;

пізнання та примноження краси свого краю, бережливе ставлення до природи;

•формування здорового способу життя, потреби постійного вдосконалення фізичних можливостей організму.

/Files/images/Дитяча організація.JPG

Головним завданням школи є формування і розвиток свідомої особистості з громадянською позицією, готовою обирати свого місця в житті.

Роботу школи координує адміністрація на чолі з директором, спираючись на педагогічну раду, куди входить учень – кошовий «Молодої Січі».

Увесь колектив школи(учні, вчителі, батьківський комітет)- члени дитячої громадської організації

До наймолодшої ланки «Козачата і Лелі» входять вихованці дитячого садочка та молодші школярі.

Середню ланку «Джури і Дани» становлять учні 5 – 8 класів, найстарші – «Козаки і Берегині» - 9-11класники.

Дитяча громадська організація «Молода Січ» має свою символіку: малиновий прапор із зображенням блакитного мальтійського хреста; галстуки жовто-блакитного кольору для середньої та старшої ланки та жовто-блакитні стрічки для наймолодших членів організації. Крім цього «Молода Січ» має свій власний гімн «Ми роду козацького діти».

На чолі організації стоїть кошовий отаман, що співпрацює з педагогічною радою та адміністрацією школи. Він координує роботу старшин, які є головними в козацьких загонах, кожний з яких носить ймення славетного гетьмана України: Івана Мазепи (2 клас), Максима Залізняка (3 клас), Івана Виговського (4 клас), Северина Наливайка (5 клас), Богдана Хмельницького (6 клас), Івана Богуна (7 клас), Дорошенка (8 клас), Петра Сагайдачного (9 клас), Дмитра Вишневецького (10 клас), Івана Сірка (11 клас).

Діти проводять знайомство з селом, допомагали у створенні шкільного етнографічного музею, вивчають історію виникнення села, проводять пошукову роботу шляхом зустрічей з людьми похилого віку своєї місцевості, записують і систематизують їхні розповіді.

Ведеться робота волонтерського загону «Благовіст». Члени цього загону відвідують одиноких стареньких людей ( родину Олійників Василя Йоновича та Ганни Василівни; Лисенко Ганну Михайлівну, Мельник Марію Володимирівну), допомагають їм, розважають, розпитують про їхнє життя. Також волонтери неодноразово відвідували Тальнівський Будинок пристарілих, де їх тепло зустрічали його мешканці і працівники. Робота волонтерів проводиться і по пропаганді здорового способу життя серед однолітків, і по прибиранню території школи і села, в організації різних акцій: «милосердя, «Антиснід», «Посади дерево (квіти)», «Допоможемо птахам перезимувати» та інші.

Вивчення історії району, області, крани, знайомство з найяскравішими сторінками їхнього розвитку. Проводяться походи в сусідні села Чеснопіль, Добрянка, Піщана; організовуються поїздки по славетних місцях України і за її межі. Діти побували в Києві, Черкасах, Каневі, Львові, мандрували Франковими стежками, покорили Говерлу в Карпатах, відвідали багато музеїв Івано-франківщини, ходили шляхами Т.Шевченка на Звенигородщині, неодноразово милувалися красою Уманської Софіївки.

Постійно проводяться козацькі ігри та розваги, конкурси та традиційні змагання.

Ведеться просвітницька робота по пропаганді козацьких звичаїв та народних ігор, пісень, відтворення їх на шкільних міроприємствах, збирання фольклору, заняття етнографічними та краєзнавчими дослідженнями.

Успіх виховного процесу залежить від стосунків між педагогом і учнем, які повинні будуватися на підставі співдружності і ділового партнерства. Вчитель і учень – рівноправні суб’єкти навчально-виховної діяльності. Тому слід більшу увагу приділяти стимулюванню внутрішньої і зовнішньої активності учнів, здійснювати вивчення пізнавально-комунікативних, творчих, художньо-естетичних інтересів і нахилів учнів, потреб фізичної активності й розвитку за допомогою:

— анкетування школярів;

— вивчення громадської думки, формування банку ідей і пропозицій до плану роботи школи, «мозкового штурму», стенду «Хочу запропонувати», вибору форм відпочинку зі «Схованки цікавих справ» тощо;

— створення випереджальних ситуацій — показ цікавих форм роботи, зокрема через навчання учнівського активу

Організувати роботу учнів щодо естетичного оформлення класних кімнат, школи, території. 3 цією метою:

— налагодити підтримання учнями належного санітарного та естетичного стану класних кімнат, школи;

— обговорити з учнями майбутні зміни в оформленні кабінетів, наочності тощо;

— організувати впорядкування пришкільної території;

— провести конкурси на крашу кімнату, краще збережений підручник, кращий зошит, щоденник тощо;

— організувати виготовлення та ремонт навчальних посібників.

Проводитити благодійні ярмарки, концерти, виставки-продажі до:

• свята Миколая;

• Дня інваліда;

• Міжнародного Дня захисту дітей.

Зібрані кошти направити на підтримку дітей із соціально незахищених категорій.

Організувати надання шефської допомоги ветеранам війни, праці, людям похилого віку.

Проводити акції щодо впорядкування меморіальних комплексів, могил загиблих воїнів, які полягли за вільну і незалежну Україну.

Налагодити зв'язок навчального закладу з іншими козацькими формуваннями для тісної співпраці, організації зустрічей, сумісним проведенням козацьких свят.

Брати участь у військово-спортивній грі «Джура».

Кiлькiсть переглядiв: 286